Bilet turystyczny

Bilet turystyczny to doskonała oferta dla osób podróżujących w weekendy, uprawnia bowiem do wielokrotnej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Umożliwia on zatem podróżowanie od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z biletu turystycznego w tzw. "długie weekendy". Wtedy ważność biletu rozszerza się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem.

Z biletem turystycznym można podróżować pociągami Przewozów Regionalnych, Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich oraz Kolei Wielkopolskich, co w praktyce pozwala podróżować po całej Polsce.

Bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach:

  • w cenie 45,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW;
  • w cenie 79,00 zł - ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne (w tym również w wagonach klasy 1, jeżeli takie znajdują się w pociągu), w autobusach interREGIO Bus oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW.

Posiadacze Biletu turystycznego mogą podróżować na jego podstawie na wybranych odcinkach linii kolejowych poza granicami Polski. Szczegółowe spisy odcinków, na których honorowane są REGIOkarnety, znajdują się w zakładkach z ofertami międzynarodowymi w komunikacji z Republiką Czeską i Niemcami.

ZałącznikRozmiarData
Warunki taryfowe oferty Bilet turystyczny31.98 KB2013-02-18