Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny

Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny to doskonała oferta dla osób podróżujących w weekendy, uprawnia bowiem do wielokrotnej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Umożliwia on zatem podróżowanie od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z biletu turystycznego w tzw. "długie weekendy", wtedy ważność biletu rozszerza się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem.

Z biletem turystycznym można podróżować pociągami Przewozów Regionalnych, Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, co w praktyce pozwala podróżować po całej Polsce.

Bilet turystyczny można kupić w cenie 45,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA.

Mini bilet turystyczny to oferta dla osób podróżujących wyłącznie pociągami Przewozów Regionalnych, za to za jeszcze korzystniejszą cenę.

Mini bilet turystyczny można kupić w cenie 39,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO.

Posiadacze Biletu turystycznego i mini biletu turystycznego mogą podróżować na jego podstawie na wybranych odcinkach linii kolejowych poza granicami Polski. Szczegółowe spisy odcinków, na których honorowane są bilety, znajdują się w zakładkach z ofertami międzynarodowymi w komunikacji z Republiką Czeską i Niemcami.

ZałącznikRozmiarData
Warunki taryfowe oferty Przejazdy na podstawie biletu turystycznego oraz mini biletu turystycznego (obowiązujące od 1 września 2015 r.) - wyciąg z Taryfy przewozowej (TPR) 33.59 KB2015-09-02
Warunki taryfowe oferty Przejazdy na podstawie biletu turystycznego oraz mini biletu turystycznego (obowiązujące od 1 sierpnia 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r.) - wyciąg z Taryfy przewozowej (TPR) 87.98 KB2015-03-23