Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny

Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny to doskonała oferta dla osób podróżujących w weekendy, uprawnia bowiem do wielokrotnej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Umożliwia on zatem podróżowanie od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z biletu turystycznego w tzw. "długie weekendy". Wtedy ważność biletu rozszerza się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem.

Z biletem turystycznym można podróżować pociągami Przewozów Regionalnych, Arriva RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, co w praktyce pozwala podróżować po całej Polsce.

Bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach:

  • w cenie 45,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW i ŁKA;
  • w cenie 79,00 zł - ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne, w autobusach interREGIO Bus oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ (w pociągach KŚ honorowane są bilety turystyczne  wydane najpóźniej 30 kwietnia 2015 r.), KW i ŁKA.

Mini bilet turystyczny to oferta dla osób podróżujących wyłącznie pociągami Przewozów Regionalnych, za to za jeszcze korzystniejszą cenę.

Mini bilet turystyczny jest dostępny w dwóch wersjach:

  • w cenie 39,00 zł - ważny wyłącznie w pociągach REGIO;
  • w cenie 69,00 zł - ważny we wszystkich pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne oraz w autobusach interREGIO Bus.

Posiadacze Biletu turystycznego i mini biletu turystycznego mogą podróżować na jego podstawie na wybranych odcinkach linii kolejowych poza granicami Polski. Szczegółowe spisy odcinków, na których honorowane są bilety, znajdują się w zakładkach z ofertami międzynarodowymi w komunikacji z Republiką Czeską i Niemcami.

ZałącznikRozmiarData
Warunki taryfowe oferty Przejazdy na podstawie biletu turystycznego oraz mini biletu turystycznego (obowiązują od 1.08.2014 r.) 87.98 KB2015-03-23
Warunki taryfowe oferty Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny (obowiązują do 31.07.2014 r.)135.96 KB2014-06-27